DDMRP (Talebe Dayalı Envanter Yönetimi) ve Doğru Yol Gösteren Akıllı Metrikler Semineri 16 Eylül’de SCM Komitesi Tarafından Düzenleniyor.


Yeni normlar yeni yaklaşımları kaçınılmaz kılar, siz hazır mısınız?

Şirketlerin karlılıkları tüm süreçlerinde malzeme ve bilginin düzenli ve hızlı akışı ile doğrudan ilgilidir. Hedef tüm tedarik zinciri boyunca akışı uyumlu yönetmek ve hızlandırmaktır. Günümüzün karmaşık dünyasında bir yandan 70’li yıllardan kalma MRP teknikleri malzeme akışının yönetimini imkansız kılarken diğer yandan maliyet odaklı lokal metrikler şirket içinde karar verme noktalarında hataya neden olmaktadır. Günümüzde hemen hemen tüm işletmelerin ortak sorunu olan bu konunun çözümü daha az stok yatırımı ile daha yüksek elde bulunabilirliği sağlayan Talebe Dayalı Envanter Yönetimi (DDMRP- Demand Driven MRP) dünyasına geçiş ile mümkün olabilecektir. Bu geçişten sonra ilk yapılması gereken ise yönetimde akışı teşvik eden ve sürdürülebilirliğini sağlayan akıllı metriklere geçmek (Smart Metrics) ve tüm KPI’ları yeniden tanımlamaktır.


Talebe Dayalı Envanter Yönetimi dünyası’na geçiş yapmanızı kolaylaştırmak üzere düzenlediğimiz seminerin konuşmacısı Lineadecor Genel Müdür Yardımcısı Orhan Kartal (Program Demand Driven Instıtute (DDI) Türkiye Temsilcisi)

Orhan Kartal 1959 yılında doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi, İTÜ Makine Mühendisliği mezunu. İlgi alanları arasında Yönetim, ERP-MRP uygulamaları, Yönetim Muhasebesi, Bütçe, Stratejik Planlama, TOC vb konular var. İş yaşamı boyunca üretimden satın almaya; planlamadan satış-pazarlamaya, fabrika yönetiminden dağıtım kanalı yönetimine birçok farklı disiplinde; yurt içinde, yurt dışında birçok farklı ortamda çalışma fırsatı bulmuş.

Seminer Katılımcı Profili: Kurumsal Çözüm Kullanıcıları, Kurumsal Çözüm Üreticileri, Akademisyenler ve Yönetim Danışmanlarıdır.

Seminere katılmak için lütfen seminer katılım formunu eksiksiz doldurunuz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme