ERP Komitesi 2,5 yaşında, 4.000 üye sayısını aştı.


ERP Komitesi kurulduğundan bu yana merkez İstanbul dışında 4 bölgede daha faaliyetlerini sürdürüyor. Bu bölgeler, Bursa başta olmak üzere, Ankara, İzmir ve Antalya şehirlerinin olduğu bölgelerdir. Bu bölgeler ve istanbul'daki gerçekleştirdiği seminer, sektörel çalışma grupları ve yuvarlak masa toplantıları ile 2,5 yılın ardından 4.000 üye sayısını aşmış bulunuyor.

Üyelerimizden aldığımız geri dönüşler ile 2014 - 2015 dönemi ile birlikte rehber niteliğindeki yayınlarımıza ve sektörel çalışma gruplarımızın oluşturduğu kurumsal çözüm kullanımı raporlarına daha fazla önem vermeyi planlıyoruz.

Bu süre içinde gerçekleşen seminerlerimiz, Adım Adım ERP, CRM ve İş Zekası'na ek olarak, Bulut Teknolojileri, İnsan Kaynakları, Süreç Yönetimi, Yeniden Yapılanma ve Kurumsal Dönüşüm konularını ele alacağımız seminerler, yeni dönemde artarak devam edecek. "Adım Adım" adıyla başlattığımız ERP, CRM ve İş Zekası programlarımızın kurumsal çözüm kullanıcısı adaylarına temel bilgiler verme dışında, tecrübeli kullanıcıların katılımıyla deneyim paylaşımı ve deneyim transferi şeklinde de netice verdiğini, komitenin de iletişim ve deneyim paylaşımı platformu olma özelliğini kuvvetlendirdiğini gözlemliyoruz.

Firmalar için gerçekleştirdiğimiz gönüllü mevcut durum analizi, analiz çıktısı olarak oluşturduğumuz yol haritaları, süreç iyileştirme, kurumsal dönüşüm danışmanlıkları, ERP, CRM ve İş zekası konularında koçluk ve mentorluk desteğimize ek olarak son haftalarda duyurduğumuz "ERP'nin Stratejik Etkisi" araştırmasıyla ERP kullanıma geçmiş firmaların yeni yol haritalarını oluşturmalarına yönelik destek vermeye de başladık.

Kurulduğumuz ilk günden itibaren başlattığımız farkındalık yaratma kampanyasına verdiğiniz destek ile kuvvetlenerek devam ediyor: Sizlerinde kampanya için verdiği mesajların etkisiyle, bir çok firmada ilk kez, bir çok firmada da tekrar bu konuların gündeme gelmeye başladığını duyuyoruz.

ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu'nun bireysel ve kurumsal üyelerinin katkılarıyla hazırlanan bu çalışmalarda emeği geçen, sahip oldukları birikimi kurumların yararı için çekinmeden paylaşan akademisyen, yönetim danışmanı ve tecrübeli kurumsal çözüm kullanıcılarına, katılım sağlayan kurumsal çözüm üreticilerine, kurumların kalkınma, strateji geliştirme sürecine önemli katkılar verdikleri inancıyla bir kez daha teşekkür ediyor ve ülkemize fayda getirmesini diliyoruz.

Tüm üyelerimizin Şeker Bayramını kutluyoruz.
ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu