Nestle Yazılım Geliştirme Müdürü Fırat Buğa, İş Zekası Projesindeki Deneyimleriyle Bursa Kurumsal Dönüşüm Farkındalık Günü'nde yer alıyor

Bilindiği üzere, tüm sektörlerde rekabet gücüne sahip olmanın temelinde sektördeki diğer firmalardan daha etkin ve verimli çalışabilmek yatmaktadır. Operasyonel verimliliği arttıran ortak bir çalışma ve denetleme düzeni oluşturulmasına yönelik çalışmalarda, Kurumsal Kaynak Yönetimi (ERP), İş Zekası (BI) ve Karar Destek Sistemleri, Üretimden Veri Toplama ve Üretim Yönetimi Sistemleri (MES) son dönemde giderek yaygınlaşmaya başlayan sistemlerdir.

Bu sistemler firmalara, operasyonel etkinlik ve daha iyi karar verebilme, bilgiye hızlı erişim gibi getiriler sağlayarak şirketin rekabetçi olması için fırsat sunan enstrümanlar olarak ortaya çıkmışlardır.

ERP, MES, İş Zekası ve Karar Destek Sistemlerinin sunduğu stratejik önemi, Otomotiv, Mobilya ve Tekstil sektöründeki proje örnekleri konusunda Bursa'daki firmalarında farkındalığını artırmak amacıyla 01 Haziran 2016 Çarşamba  günü Kurumsal Dönüşüm Farkındalık Günü gerçekleştirilerek mevcutta ERP, MES ve İş Zekası uygulamaları kullanan firmalar ile aday firmalar için marka bağımsız bilgilendirme yapılması ve bu konuda var olan çalışmaların daha da geliştirilmesi hedeflenmektedir.


Otomotiv, Mobilya ve Tekstil sektörlerinden deneyimli kurum temsilcilerinin, akademisyen ve yönetim danışmanı konuşmacıların katılacağı etkinlikte marka bağımsız deneyimler paylaşılacaktır.


Farkındalık Günümüze Bursa'lı tüm üye ve takipçilerimiz davetlidir.


Bursa Kurumsal Dönüşüm Farkındalık Günü Ajandası
13:00     HOŞGELDİNİZ
   Murat Yonar, ERP Komitesi Bursa Temsilcisi  
     
13:10     ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu Vizyonu
   M.Göker Sarp, ERP Komitesi Koordinatörü

13:30     Prof. Dr. Haluk Soyuer, Ege Üniversitesi

13:50     Hüsrev Yaman

14:10     Otomotiv Sektöründe ERP Kullanımı Paneli                     
              Moderatör: Ramazan Çevik, Aunde Teknik       
   Panelist: Füsun Zorlubilek
   Panelist: Kadir Önbaş, Orjin Otomotiv 
   Panelist: Mehmet Can, Karsan
   Panelist: Mustafa Mor, Coşkunöz   
      
15:10     ARA                      

15:30     Fırat Buga, Nestlé Waters Turkey

15:50     Çağlar Çetin, Bilgiç Kalıp

16:10     Uğur Özyürek, Özdilek Tekstil

16:30     Yağmur Katipoğlu
16:40     Selim Sezer, Çilek Mobilya
16:55     Ömür Demir, Lazzoni Mobilya      
                           
17:10     Ömer Faruk Tezcan
17:30     KAPANIŞ                             Farkındalık Gününe Katılımınız için Lütfen Katılım Formunu Eksiksiz Doldurunuz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder