ERP Komitesi 5. Bölgesi olan Gaziantep'te Bölge Temsilcisi Görevine Başladı.

10 Mart 2015 tarihinden itibaren ERP Komitesi Gaziantep bölgesi temsilciliği görevine Sn. Erhan Korkmaz seçilmiştir. Erhan Korkmaz, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta Sanayi, ERP Kullanıcıları, Akademisyenler, Yönetim Danışmanları, Sanayi Odaları, Kosgeb vs kurumlarla ilişkilerin daha etkin sürdürülmesine katkı sağlıyor olacaktır.

Gaziantep bölgesi ERP Komitesi temsilcimiz Erhan Korkmaz  hakkındaki bilgileri, kendi ifadeleriyle yazdığı öz geçmişinde bulabilirsiniz. 

Temmuz 1987, İskenderun doğumluyum. 2006 yılında, eğitim dili tamamen İngilizce olan Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümüne başladım.  1 yıl hazırlık, 4 yılda lisans eğitiminin ardından 2011 yılında mezun oldum. Okulumu bitirir bitirmez yine Endüstri Mühendisliği ana bilim dalı altında lisans üstü eğitimime başladım, Ocak 2014’te mezun oldum. Lisans üstü eğitimde tez konum, kurumsal kaynak planlaması sistemlerinin simülasyon uygulamaları ile entegrasyonuydu.

Ocak 2011 de Festival Halı’da başlamakta olan ERP projesine dahil oldum, ve o tarihten itibaren ERP sisteminin kuruluşu, geliştirilmesi, süreç analizleri, kullanıcı eğitimleri gibi tüm ERP geçiş aşamalarında yer aldım. Şirketin bünyesinde olan ve farklı lokasyonlardaki tüm işletmelerde uzaktan ve yakından destek, fabrika satış mağazalarına perakendecilik modülünün kurulması, sahada bulunan personelin izlenebilirliğinin artırılması için onay süreçlerinin kurgulanması gibi bir çok proje geliştirildi.

Halıcılıkta ERP kullanımının az olması sebebiyle sektörde öncü projelerden biri olduğunu söyleyebilirim. Bütün bunların yanında IDC ( International Data Corporation ) nin her yıl ülkemizde bilişim sektöründe dağıtmakta olduğu ödüllerden biri olan 'En İyi İş Zekası Anadolu Kaplanları Ödülü' 2013 yılında, proje yöneticiliğini yapmakta olduğum, Festival Halı'nın oldu.

Erhan Korkmaz ’ın ERP projeleri hakkındaki düşünceleri de aşağıdaki gibi...

“- Hangi sektörde olursa olsun pazarda artan bir rekabet ortamı var ve firmalar bu rekabet ortamında kendileri ön plana çıkarmak zorundalar ki ürettikleri ürün yada  verdikleri hizmeti ön plana çıkarsınlar. Bunun yolu da öncelikle kendi iç süreçlerine hakim olmaktan geçer. Bütün süreçlerin hakimiyeti ise günümüzde tek bir veri tabanı üzerinde çalışan ERP sistemleri tarafından sağlanabilmektedir. Bu sistemler sayesinde işletme içerisinde ki birimler birbiri ile iş yapma alışkanlığı kazanmakta ve geri planda takım çalışması mantığını empoze etmektedir. Ayrıca firmalar kendi süreçlerine en uygun ve esnek programı seçerek, değişen market koşullarına hızlıca adapte olabilirler ve rakipleriyle rekabet edecek güçleri olur.”

Kendisine Gaziantep’teki temsilcilik görevinde başarılar diliyoruz.